arrowclosecontact-emailcontact-phoneemail-bulkyemaillong-arrowmarkerpenphone-bulkyphoneplayquestionmarkquotesearch

Je lepší mobilní nebo klasická garáž na auto?

Je lepší mobilní nebo klasická garáž na auto?

Prostorná garáž je bezesporu snem každého motoristy. Na komfort v podobě skladování vozidla v garáži je zkrátka příliš snadné si zvyknout. Garážované vozidlo ochráníte před nepříznivým počasím, které pro auto může panovat jak v létě, tak i v zimě. V chladné části roku nemusíte k autu vycházet dříve, abyste vůz očistili od sněhu a alespoň trochu vytopili. Garáž prostě do života majitele auta přináší značné pohodlí. Ne každý má však možnost parkovat své auto v garáži. V takovém případě přicházejí na řadu nejrůznější alternativy. V dnešním článku si právě o nich povíme více. Jde skutečně o plnohodnotné řešení, které dokáže nahradit klasickou garáž?

I mobilní garáže a přístřešky pro auto mohou dobře posloužit

Garáž na auto totiž nemusí být nutně zděná, dřevěná či kovová. Na trhu existuje velké množství dalších řešení, které oceníte například na cestách. Právě toto je případ mobilní garáže. Plachtovou garáž na auto nejspíše s sebou nebudete vozit na každý výlet. Ocelová konstrukce, která je nezbytnou součástí mobilních garáží totiž obvykle váží několik desítek kilogramů. Samotný proces sestavení skládací garáže je sice docela snadný, avšak vždy bude poměrně zdlouhavý. Zabere asi dvě hodiny. Skládací garáž na auto může být ideální například pro majitele velmi cenných aut, především veteránů. Pokud své poklady vozí na nejrůznější přehlídky, mohou s sebou poměrně jednoduše sbalit také konstrukci, která vůz spolehlivě ochrání před nepříznivými vlivy počasí. Přenosná konstrukce může posloužit také pro zazimování auta bez garáže.

Přenosná garáž na auto může najít své místo také na zahradě. Jde totiž o cenově velmi dostupné řešení, které v tomto směru poslouží téměř stejně dobře jako klasická garáž. Samozřejmě jde o kompromisní volbu. Takovou garáž například nikdy nevytopíte a nejspíše si v ní ani nezařídíte dílnu. Zkrátka vždy půjde jen o plachtu s ocelovou konstrukcí pro ochranu vozu před počasím. Žádnou další přidanou hodnotu zde nehledejte.

Velkou však výhodu přestavuje mobilita. Například pokud trávíte část roku na chatě, může být plátěná garáž na auto zajímavým řešením. Na začátku léta svou mobilní garáž sbalíte, sestavíte u chaty, abyste ji po několik měsíců zpátky opět složili a přesunuli k domovu nebo schovali v kůlně na chatě.

U právě popsaného příkladu, kdy mobilní garáž pro auto jeho majitel využije jen během pobytu na chatě, dává smysl tak ochránit auto také od země. Pro tyto účely může být dobrým řešením podložka pod auto do garáže. Spojením plachtové konstrukce a podložky lze vytvořit solidní příbytek pro auto. Garáž to sice nebude plnohodnotná, ale i přesto poslouží dobře.

Klasické garáži se nic nevyrovná

Ukázali jsme si, že plachtová garáž na auto v určitých situacích může posloužit poměrně dobře. Už teď je vám však nejspíše zřejmé, že klasická garáž je jednoduše nenahraditelná. Nic jiného vaše auto neochrání tak kvalitně a vám jako majiteli neposkytne podobný komfort. V klasické garáži totiž kromě samotného vozidla uskladníte také všechno potřebné nářadísekačku, kola nebo i pracovní oblečení. Garáž se také může snadno proměnit v dílnu, kterou v zimě nebude problém vytopit. Všechny tyto výhody vám mobilní plachtová garáž poskytne jen velmi stěží.

Pořízení klasické garáže je přitom mnohem jednodušší, než by se mohlo zdát. Garáž totiž může na vaší zahradě vyrůst doslova během jednoho dne, a to bez přítomnosti těžké techniky, která by vám mohla poničit zahradu.

Rozhodně přitom nepůjde o nevzhlednou konstrukci, která by se okamžitě stala pěstí na oko. Moderní modulární garáže si můžete přizpůsobit tak, aby co nejlépe zapadly do okolí a perfektně ladily s domem.

Obrovskou výhodou těchto garáží je absolutní bezúdržbovost. Díky využití kvalitních materiálů, lety prověřených leteckým i kosmickým průmyslem, vydrží vaše nová garáž bez jakýchkoliv zásahů. Nemusíte se starat o nátěr ani pečovat o střechu. K dispozici máte nejrůznější rozměry, které obsáhnou malé garáže pro jedno auto, stejně jako větší garáže pro 2 auta.

Perfektním řešením může být například garáž spojená s přístřeškem. Garáže a přístřešky na auto si můžete do sebemenšího detailu nakonfigurovat zcela podle svého gusta. Kromě možnosti nejrůznějších nátěrů a doplňků jistě oceníte také možnost volby mezi pultovou a sedlovou střechou. Pořídit si plnohodnotnou garáž zkrátka nikdy nebylo snadnější.

medallion

Potřebujete poradit?

Nevíte si rady s výběrem? Kontaktujte nás a rádi vám pomůžeme.

Pojďte do toho s námi

Sauna s více terasou a pergolou

Chci si navrhnout vlastní stavbu a získat cenovou nabídku

Chci navštívit váš showroom a vidět realizace naživo

person

Potřebuji poradit nebo hledám odpověď na svoji otázku