arrowclosecontact-emailcontact-phoneemail-bulkyemaillong-arrowmarkerpenphone-bulkyphoneplayquestionmarkquotesearch
skladba sedlove strechy montovane garaze

Střešní krytina montované garáže

Střešní krytina montované garáže

Naše montované garáže můžete konfigurovat se dvěma typy střech – sedlovou a pultovou. Každá má své vlastní charakteristiky a účely.

V následujícím popisu se zaměříme na střechy montovaných garáží a možností konfigurace stropu a střechy. V každé nabídce na montovanou garáž je vždy zahrnuta trapézová střešní krytina pro pultové střechy, a plechové tašky pro sedlové střechy.

Cena krytiny již zahrnuje výběr barvy.

Standardní nosnost střechy je 125 kg/m2, ale pokud si přejete vyšší nosnost, můžeme zvýšit nosnost až na 300 kg/m2.

Konstrukce pultové střechy montované garáže

Řez stropu a střechy garáže s pultovou střechou

Plochá střecha nabízí širší výběr ukončení stropu a střechy a tím i vlastností a vzhledu. Základem ploché střechy jsou ocelové nosníky, ale zde se můžete rozhodnout mezi 3 různými druhy zakončení stropu a střechy.

 1. Ukončení pouze střešní krytinou naloženou na ocelových nosnících
 2. Opatřit střešní krytinu ze spodní částí antikondenzační folií DRIPSTOP, která umí pracovat s přebytečnou vlhkostí v interiéru
 3. Jako strop montované garáže můžete použít THP izolační panely. Toto řešení skýtá řadu bezkonkurenčních výhod a patří mezi nejoblíbenější řešení našich klientů.

Trapézová střešní krytina

Trapezová střešní krytina z pozinkované oceli je považována za kvalitní materiál pro střechy. 

Vysoká odolnost proti korozivním vlivům prostředí, z ní dělá trvanlivý materiál pro střešní krytiny, je schopna snést vysoké množství srážek, větru, sněhu a jiných vlivů počasí.

Je lehká a snadno se přizpůsobuje tvaru střechy. Je také snadno dělitelná a formovatelná, což usnadňuje instalaci a umožňuje přizpůsobení různým střešním konfiguracím.

Široká nabídka barev

Mezi velmi podstatné výhody patří moderní estetický vzhled. Díky široké škále barevných možností je možné ji přizpůsobit různým designovým stylům a barevným kombinacím.

U nás je jakákoliv nabízená barva v konfigurátoru součásti ceny montované garáže. Nemusíte se obávat žádných příplatků

 

Technické schéma krytiny

 

Konstrukce sedlové střechy montované garáže

Řez stropu a sedlové střechy garáže

Sedlová střecha se skládá z ocelových nosníků a je pokryta dvěma nezávislými krycími plechy. Spodní vrstvu tvoří pozinkovaný trapézový plech, zatímco vrchní vrstva je kryta ocelovou pozinkovanou krytinou se střešním profilem v různých pohledových barvách. Díky této kombinaci je sedlová střecha stabilní a odolná proti povětrnostním vlivům, zatímco její moderní vzhled zajišťuje estetický dojem.

Konfigurace garáže vám umožní zvolit mezi 3 různými druhy zakončení stropu a střechy.

 1. Ukončení pouze střešní krytinou naloženou na ocelových nosnících. 
 2. Opatřit střešní krytinu ze spodní částí antikondenzační folií DRIPSTOP, která umí pracovat s přebytečnou vlhkostí v interiéru. Jedná se o příplatkovou volbu.
 3. Jako strop garáže použít THP izolační panely. Toto řešení skýtá řadu bezkonkurenčních výhod a patří mezi nejoblíbenější řešení našich klientů

THP panel pro zateplení se ukládá jako strop garáže. Kromě zateplení také zlepšuje celkovou estetiku a vzhled stropu, kdy zakrývá konstrukční nosníky.

Plechové tašky

Plechové tašky jsou vyrobeny z žárově zinkovaných ocelových plechů, které vyrábí společnost ArcelorMittal. Materiál je pokrytý několika vrstvami antikorozních nátěrů a ošetřen moderními odolnými dekorativními nátěry. Tyto tašky jsou dostupné v mnoha barvách. Při správné údržbě a pravidelných kontrolách střechy a okapového systému si můžeme být jisti, že vám bude sloužit po mnoho let.

Široká nabídka barev

díky široké paletě barev, můžete přizpůsobit montovanou garáž různým designovým stylům a barevným kombinacím, aniž byste museli platit příplatky. Všechny nabízené barvy jsou zahrnuty v ceně konfigurace.

 

Technické schéma krytiny

 

Zateplení stropu pomocí THP panelu

THP panely o síle 40 mm se skládají ze dvou ocelových pozinkovaných plechů, které chrání izolační jádro tvořené z tvrdého polyuretanu tzv. „PUR“. 

Další výhody zateplení stropu THP panelem jsou:

 1. Izolace: zateplení stropu THP panelem pomáhá udržovat teplotu v garáži na stabilní úrovni a zabraňuje tak přehřívání garáže v letních měsících a zbytečnému chladnutí v zimě.
 2. Kondenzace: zateplení stropu THP panelem zabraňuje vzniku kondenzace vody na spodní straně střešní krytiny. To může být důležité zejména v případech, kdy máte v garáži nějaké citlivé předměty, jako jsou třeba dřevěné nábytek, knihy nebo elektronická zařízení. Tomu lze ovšem rovněž efektivně předejít použitím antikondenzační folie DRIPSTOP.
 3. Vzhled: zateplení stropu THP panelem skrývá konstrukční pohled stropu a střechy zevnitř garáže, což zlepšuje celkový vzhled garáže.
 4. Další benefity: Pokud existují další benefity, tak jsou specifické pro každý projekt, ale například mohou být snížení nákladů na vytápění garáže nebo snížení hluku, který se dostává do garáže.

Příplatek, za zásadní změnu užitných vlastností a významných benefitů, se pak jeví jako rozumná a skvělá investice.

Můžete si spočítat navýšení ceny odhadem sami. Cena je okolo 1 000 Kč/m2. Celkovou plochu střechy spočítáte snadno. Například garáž o rozměrech 3×4 m má 12 m2 a příplatek za takovou úpravu by byl 12 000 Kč.

 

 

Antikondenzační vrstva DRIPSTOP

 1. Vrchní barva
 2. Žárově zinkovaný trapézový plech profilu T18
 3. Antikondenzační povrch DRIPSTOP (příplatková úprava)

Antikondenzační fólie pokrývá spodní část střešní krytiny a je vyráběna z PES vláken, které svým překrýváním mezi sebou vytvářejí malé komůrky. Tyto komůrky slouží k udržování kondenzátu a zabraňují jeho tvorbě na povrchu střechy. Když se venkovní teplota zvýší, kondenzát se postupně vypařuje do okolí a umožňuje tak účinnou kontrolu kondenzace.

Antikondenzační fólie DRIPSTOP má několik výhod pro interiér garáže a uskladněné věci uvnitř:

 1. Prevence kondenzace: Fólie DRIPSTOP je navržena tak, aby zabraňovala tvorbě kondenzace na povrchu střechy. Tím se zabraňuje vlhkosti a vodě, aby pronikaly do garáže nebo na skladované věci, což může vést ke škodám na majetku.

 2. Snížení nákladů: Použití fólie DRIPSTOP může snížit náklady na údržbu garáže nebo skladu, protože snižuje výskyt vlhkosti, která může způsobit korozi na uskladněných materiálech, tvorby plísní, nebo jiné škody.

 3. Dlouhá životnost: Adheze ke střešní krytině je zajištěna pomocí voděodolného lepidla, které je navrženo tak, aby odolávalo vlivu stáří. To znamená, že se nemusíte obávat toho, že se DRIPSTOP odlepí nebo ztratí své funkce v důsledku poškození v důsledku vlivu času. Spoléhat se na DRIPSTOP je tedy bezpečná volba, která vám poskytne spolehlivou ochranu.

Příplatek této úpravy střešní krytiny vychází na cca 100 Kč/m2. Například garáž o rozměrech 3 x 6 m má 18 m2 a příplatek za takovou úpravu by byla 1 800 Kč.

 

medallion

Potřebujete poradit?

Stále nevíte jakou garáž si vybrat? Kontaktujte nás a rádi vám pomůžeme.

Pojďte do toho s námi

Sauna s více terasou a pergolou

Chci si navrhnout vlastní stavbu a získat cenovou nabídku

Chci navštívit váš showroom a vidět realizace naživo

person

Potřebuji poradit nebo hledám odpověď na svoji otázku